Nákup na eshopu Výpočet plotových polí a sloupků
Pro dům a zahradu

FAQ

Máme k dispozici vytříděná víčka od PET lahví. Lze je k vám dodat ke zpracování?
Ano, víčka lze v našem závodě zpracovat. Protože však tato surovina není komodita námi cíleně vyhledávána, nedostává dodavatel za tuto surovinu žádný finanční obnos. Oddělování víček od PET lahví je zbytečnou prací, protože jejich zpracovatelé mají technologie, jak víčka od PET lahví dokonale strojově oddělit.

Lze použít vaše desky jako regály, kde hrozí styk s kyselinami a louhy?
Naše výrobky jsou z více jak 90 % tvořeny polyetylenem a polypropylenem, což jsou plasty odolávající drtivé většině běžně používaných chemikálií. Proto lze pro tyto aplikace výrobky z Traplastu použít. Je třeba si dávat pozor na průhyb regálů, který hrozí v případě, že je regál příliš dlouhý, či neúměrně zatěžován.

Jsou vaše výrobky hořlavé?
Výrobky z materiálu Traplast jsou klasifikovány do třídy reakce na oheň E – lehce hořlavé stavební hmoty. Při některých  aplikacích je nutné k této klasifikaci přihlédnout.

Lze do vaší firmy dovážet jakýkoliv plastový odpad?
Samozřejmě že nikoliv. Surovinovou základnu naší firmy tvoří směsný plastový komunální odpad, např. polyetylenové sáčky, tašky a pytle (lidově igelit), běžné plastové obaly ( kelímky od jogurtů, lahve od saponátů a kosmetických přípravků) a dále pak plastové výrobky, které v již v domácnostech dosloužily ( různé polyetylenové rohože, plastové koupelnové sety, hračky apod).
PET lahve se v naší firmě nezpracovávají, v komunálním směsném plastovém odpadu nám přesto nijak nevadí. Naše třídírna lahve od ostatních plastů oddělí a poté zajistíme jejich druhotné využití u některé ze specializovaných firem, které se jejich recyklací zabývají. Z domovního plastového odpadu naopak nejsme schopni zpracovávat PVC. Většinou se jedná o podlahové krytiny, staré vodovodní trubky „Novodur“, použité elektrikářské lišty, nafukovací hračky, ubrusy a jiné foliové výrobky z tohoto materiálu vyrobené.
Odpad odebíráme v malé míře i od firem, kde kromě běžných plastových obalů a odpadů shodných s odpadem z domácností odebíráme i různé odpadní plastové výlisky a výrobky, v tom případě je ale bezpodmínečně nutné konzultovat možnosti dodávek s technickým oddělením naší firmy.

Na vašich stránkách jsem se dočetl o tepelné dilataci vašich výrobků. Je nutné s ní počítat i na šířku?
V první řadě je nutné si před použitím našich výrobků prostudovat zásady práce s materiálem Traplast, který je na našich stránkách k dispozici a také montážní návod, který je k některým výrobkům vypracován.
V příčném směru není tepelná roztažnost profilů prakticky žádný problém, poněvadž šířka profilu, ať už se jedná o lať, prkno či palubku je ve vztahu k tepelné roztažnosti víceméně zanedbatelná. Roztažnost v příčném směru je nutné zohlednit pouze v případě montáže velkého množství profilů těsně vedle sebe a to navíc pouze v případě, že profily budou napevno šroubovány k nosníku.. V tom případě ale stačí profily nedorážet před přišroubováním silou k sobě, jen je volně přiložit, aby mezi nimi zůstala minimální mezera, která je pro eliminaci příčné tepelné roztažnost dostačující. Šrouby se nedotahují „na krev“, aby profily měly určitou možnost pohybu.

Chtěl bych renovovat lavičku s použitím vašich prken. Nebudou se prohýbat?
Míra prohnutí záleží na tom, jak jsou bočnice lavičky od sebe vzdáleny, kolik je podpěrných bodů a jak silný lavičkový profil se použije. Obecně lze říci že lavičkové prkno by mělo být podepřeno minimálně po každých 80 cm. V opačném případě je vhodné zakoupit prkna s výztuhou.

Můžu při stavbě plotu z vašich profilů použít šrouby se zápustnou hlavou?
Šrouby se zápustnou hlavou jsou vhodné pro ploty s pohyblivým spodním vodorovným tesem. (viz Zásady práce s materiálem Traplast).

Potřeboval bych latě dlouhé 2,5 metru. Jste schopni takový profil vyrobit?
V určitých případech ano, ale jedná se spíše o zakázkovou výrobu pro firmy a velkoodběratele. Naše výrobky nejsou vyráběny stylem „nekonečného pásu“, ale jsou vtlačovány do forem s pevně danými rozměry. V případě větších rozměrů je tedy nutné vyrobit novou formu, což je nákladná záležitost. Některé naše výrobky (např. Profily, desky) jsme schopni v naší formátovací dílně nařezat na požadovaný rozměr.

Jdou Vaše výrobky lepit, nebo svařovat?
Svařovat a lepit naše výrobky lze, spoje však zdaleka nevykazují takovou pevnost jako u panenských materiálů. Tyto postupy se požívají pouze při utěsňování spár apod.. Pro naše profily a desky jsou vhodné mechanické spoje, tj. vruty, šrouby s matkami apod.

Mám od vás několik let plot a barevný odstín plotovek je poněkud světlejší. Lze jej nějakým způsobem oživit?
Pokud opravdu chcete vzhled plotu oživit, lze tak bez problému učinit hydrofobní penetračním prostředkem odpovídajícího odstínu (např. Luxolem). Barva se vpije do vrstvičky zoxidovaného plastu a plot vypadá jako nový. Natírání ale z hlediska životnosti plotu není absolutné nutné – případný nátěr má pouze estetický efekt.

Plastová zatravňovací dlažba | Plastový záhonový chodník a obrubník | Zahradní nášlapné dílce | Lehký plotový základ | Plastové plotové profily - plotovky | Plastové profily | Plastové desky | Deska rýhovaná-terasová | Plastové kabelové žlaby | Plastové přepravní palety | Plastová kanalizační vpusť | Plastové stropní vložky | Palisáda | Jahodník | Kompostér | Služby a doplňkový sortiment | Montážní set plastové lavičky s opěradlem |


Czech Trade info:  Français   Español   Pусский   Italiano   Slovensky   Polski
© TRANSFORM a.s. Lázně Bohdaneč
Všechna práva vyhrazena.
Informace pro akcionáře
Obchodní rejstřík: Krajský soud v Hradci Králové, oddíl B, vložka 191, zápis dne 28.5.1991